Pridať stránku k obľúbeným (IE)Poslať e-mailwww.fiat500.sk
 
 
  FIAT 500 Club SK


  Galéria
 
Kuriozity I
 
 
Informácie
 
Aktuality
 
Náhradné diely
 
Technické info
 
Články
 
Rady
 
Linky

 
 
Zábava
 
Video
 
Vystrihovačky
 

  Kontakt
 
Adresa/Mapa
 
Mailbox/Login
 
 
Toríno Peking

Po troch mesiacoch cestovania a prejdenia 16.000 kilometrov v ich Fiate 500, nebojácny dobrodruhovia Danilo Elia a Fabrizio Bonserio konečne dosiahli Peking dňa 18. júla 2005.

Elia (32 -ročný), a jeho partner v mnohých predošlých dobrodružstvách, Bonserio (33 -ročný), dorazili do Čínského hlavného mesta skoro presne tri mesiace potom, ako opustili východiskový bod Turín a pustili sa na cestu nadšený s neskrotným duchom. Cesta prepojila nasledujúce dve olympijské mestá (Turin, 2006, a Peking, 2008) a ich dobrodružstvo podporí ducha hier.

Ich cesta na tento impozantný výlet cez dva kontinenty bola na Fiate 500 R z roku 1973, ktorý bol zakúpený obzvlášť pre túto príležitosť. Auto je staršie viac ako 30 rokov a má už za sebou tisíce kilometrov v uliciach Ríma. Na vozidle bola prevedená kompletná oprava, a niektoré mechanické súčiastky boli vymenené za originálne náhradné diely, za pomoci dielní Fiatu.

Danilo Elia, je vášnivý cestovateľ. Začal už keď bol mladý, prešiel celú Európu z Bari k polárnemu kruhu; cestoval z Moskvy do Ulaan Baatar [Ulan Bator] na legendárnej trans-sibírskej železnici; bol v Nórsku na bicykli a na Islande sa bicykloval v horách, v Nepále bol na motocykli, a v Tibete na terénnom vozidle.
Fabrizio Bonserio, 33, sa trápil podobne: Východ, Západ, Sever alebo Juh, to je mu jedno! Je neúnavný šofér a často sprevádzaný Danilom. Cestoval k polárnemu kruhu; z Bari do Minska a zasa z Bari do Kaliningradu. Strávil dlhý čas za hranicami, v UK, USA a Litve.

Túžbou po vzrušení sa dostali až k ich úžasnej ceste, Danilo Elia a Fabrizio Bonserio odišli z Turina koncom apríla, prešli väčšími aj malými talianskými cestami, cez Novara, dosiahli Miláno. Odtiaľ išli na Veronu, Treviso až na hranice do Slovinska. Pokračovali cez východnú Európu, Maďarsko a Ukrajinu na ruskú zem. Politické nepokoje v Kyrgyzstane viedli k vynútenej zmene ich trasy cez mestá Kyjev, Saratov, Astana, Novosibirsk, Irkutsk, Khabarovsk, vyvrcholením bolo dlhé a ťažké putovanie cez nehostinné pláne Sibíry až kým sa dostali do Vladivostoku.

Napokon prešli cez veľký Čínsky múr a ako prvým s Fiatom 500 dosiahli Peking po zemi z Talianska. 
   
© FIAT 500 Club SKOptimalizované pre prehliadače: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera